Ü Y E L İ K    Ü C R E T S İ Z D İ R

Koşullar
Aşağıdaki kullanım şartları, sizin, seyahatarkadasim.com web sitesini kullanımınızı ve erişiminizi düzenler. Aynı zamanda, seyahatarkadasim.com web sitesinde bulunan ya da seyahatarkadasim.com web sitesi aracılığıyla erişilebilen içerik, veri, materyal ya da bilgiler ve sizin web sitesine yükleyebileceğiniz, gönderebileceğiniz ve/veya web sitesinde yayınlayabileceğiniz belirli içerik, veri, materyal ya da bilgiler veya işlemler için belirli koşul ve şartları düzenler. Koşullar 8 Maddede düzenlenmiştir. Kullanıcı ve seyahatarkadasim.com arasındaki sözleşme yerine de geçmektedir.

01.Kayıt ve Hesap Güvenliği:
seyahatarkadasim.com sitesinin belirli alanlarına erişmek, belirli işlevlerini veya özelliklerini kullanmak için üye kaydı gerekir. Üyelik kaydı ücretsizdir. Kayıt sırasında geçerli, güncel ve doğrulanabilir bir e-posta adresi bilgisi girilmelidir. Aynı e-posta adresinin birden fazla kez kullanılmasına izin verilmez; bu yüzden, girilen e-posta adresi zaten kullanılıyorsa başka bir e-posta adresi belirtilmelidir. Üyelik formunu dolduran kullanıcılara kayıtlı bilgilerini içeren bir onay e-postası gönderilir. Bu tür bir e-postanın herhangi bir nedenden ötürü gönderilememesi durumunda, kayıt gerektiren bölüm, işlev veya özelliklere erişiminiz ya da bunları kullanımınız sonlandırılabilir veya reddedilebilir. Eksiksiz ve güncel kalması için kullanıcıların kaydını zamanında güncellemesi gerekmektedir. Kullanıcı şifresinin gizliliğinin sağlanması, sadece kullanıcının sorumluluğundadır. seyahatarkadasim.com kendi takdirine bağlı olarak, müstehcen, yakışıksız, kötüleyici veya başka bir biçimde uygunsuz bir kullanıcı adı seçen kullanıcıların adını değiştirme ya da web sitesine göndermiş olduğu içeriği silme veya ilgili kaydı reddetme ya da iptal etme hakkını saklı tutar. Kullanıcılar bilgisayarlarına erişimi kısıtlamaktan tamamen kendileri sorumludur. Kullanıcılar, yapacağı ya da yapmayacağı işlemler ya da ihmallerinden dolayı hesaplarının, kullanıcı adlarının ve/veya şifrelerinin altında gerçekleşen tüm etkinliklerinden kendileri sorumludurlar. Hesabınızla, kullanıcı adınızla ve/veya şifrenizle ilgili herhangi bir yetkisiz işlemden şüphelenir ya da bu tür bir durumun farkına varırsanız, bizimle derhal e-posta aracılığıyla temas kurmayı kabul edersiniz. Ayrıca maddeler halinde,
a) seyahatarkadasim.com'da yanlış kişisel bilgiler vermeyecek veya kendinizden başka birisi için kişinin iznini almadan hesap oluşturmayacaksınız.
b) Birden fazla kişisel hesap oluşturmayacaksınız.
c) Hesabınızı kapatırsak, iznimiz olmadan yeni bir hesap oluşturmayacaksınız.
d) Kişisel zaman tünelinizi öncelikli olarak kendi ticari kazancınız için kullanmayacaksınız.
e) 13 yaşından küçükseniz seyahatarkadasim.com'u kullanmayacaksınız.
f) Hüküm giymiş bir cinsel suçluysanız seyahatarkadasim.com'u kullanmayacaksınız.
g) İletişim bilgilerinizin doğru ve güncel kalmasını sağlayacaksınız.
h) Şifrenizi (veya geliştiriciler için, gizli anahtarınızı) paylaşmayacak, başkalarının sizin hesabınıza erişmesine izin vermeyecek veya hesabınızın güvenliğini tehlikeye düşürecek başka eylemlerde bulunmayacaksınız.
i) Hesabınızı (yönettiğiniz Sayfalar veya uygulamalar dahil) önceden yazılı iznimizi almadan, kimseye transfer etmeyeceksiniz.
j) Hesabınız ya da Sayfanız için bir kullanıcı adı veya benzer bir tanıtıcı seçerseniz, uygun gördüğümüz takdirde bu kullanıcı adını kaldırma veya geri alma hakkını saklı tutarız (mesela, bir ticari marka sahibinin, bir kullanıcının gerçek adıyla yakından ilişkisi olmayan bir kullanıcı adı hakkında şikayette bulunduğu durumlarda).

02.Kullanıcı İçeriğinin Sorumluluğu ve Kısıtlamalar:
seyahatarkadasim.com, kullanıcılarına fikri mülkiyet haklarını korumaya yönelik yardımcı araçlar sunmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar kendi hesaplarına ait sayfaların bilgi ve her türlü içeriğin paylaşımını mevcut özellikler dahilinde yönetebilirler. Sizin adınıza başka bir kullanıcıya karşı Koşulları icra etme yükümlülüğümüz yoktur. Başka bir kullanıcının Koşulları ihlal ettiğine inanıyorsanız, bizi bu konuda bilgilendirmelisiniz, ancak takdiri tamamen bize ait olmak üzere, araştırma ve uygun muameleyi yapma hakkını saklı tutarız.
seyahatarkadasim.com web sitesine kullanıcı içeriği göndererek, materyalin uygun, yapıcı ve ilgili olacağını ve;

a) Başka bir kişi veya kuruluş için küçük düşürücü ve rencide edici olabilecek,
b) Herhangi bir kişi ya da mülke zarar verebilecek ya da başka bir biçimde bir kişi ya da kuruluşu aşağılayabilecek veya rahatsız edebilecek,
c) Sitenin önceden belirlenmiş reklam alanları hariç, reklam veya doğrudan ticari mesaj içermeyeceğini,
d) Başka bir insanın yasal haklarını ihlal edecek (gizlilik ya da kamuya açıklık hakları dahil),
e) Pornografik, müstehcen, saygısız, kaba, ahlaksız olan veya tehdit içeren, cinsiyet ve ırk ayrımcılığı yapan,
f) Kültürel, etnik yasadışı etkinliğe telkin veya teşvik eden veya başka bir açıdan sakıncalı, suç teşkil edecek bir durum yaratan öğeler içermeyeceğini kabul edersiniz.
Saldırgan, yersiz, yanlış, nahoş ya da başka türlü uygunsuz bir içeriğe maruz kalma riskiniz dahil, siteyi kullanımınıza ilişkin tüm riskler tarafınıza aittir. seyahatarkadasim.com söz konusu hareketlerde bulunan kullanıcıların üyeliklerini herhangi bir uyarı ya da bilgi vermeye gerek kalmadan dondurma ve sonlandırma hakkına sahiptir. Herhangi bir materyal göndermeden önce, tüm virüsleri ve diğer bulaşıcı ya da zararlı özellikleri tarayıp kaldırmak için gerekli çabayı göstermeniz gerekmektedir. seyahatarkadasim.com aracılığıyla zincirleme mektuplar, piramit şemalar, anketler ya da talepler iletemezsiniz. Aynı zamanda, seyahatarkadasim.com aracılığıyla iletilen herhangi bir içeriğin ve/veya kullanıcı içeriğinin kaynağını gizlemek amacıyla ya da seyahatarkadasim.com'da varlığınızı değiştirmek amacıyla sahte hesap açamaz veya kimlikleri ya da diğer verileri değiştiremezsiniz. seyahatarkadasim.com'a ait, sunucularımızın veya ağlarımızın çalışmasına engel olamaz veya bozamazsınız ya da altyapımızı oransız ya da aşırı büyük yük altına sokacak işlemler yapamazsınız. seyahatarkadasim.com'a gönderilen kullanıcı içeriğinin, başkalarının telif hakkı, ticari marka veya patent ya da herhangi bir gizlilik yükümlülüğü dahil ancak sınırlı kalmaksızın hiçbir mülkiyet hakkını ihlal etmediğini onaylar, beyan ve garanti edersiniz. seyahatarkadasim.com'a tarafınızdan sağlanan ve fikri mülkiyet hakları korumasına tabi olmayan fikirlerin, gönderilerin veya tartışmaların bir başka katılımcı tarafından, karşılıksız veya yetkisiz olarak kullanılabileceğini onaylar ve kabul edersiniz. seyahatarkadasim.com, kendi rızaları olmaksızın, kullanıcıları etiketlemek veya kullanıcı olmayan kişilere e-posta daveti gönderilmemesi veya bu tür bir eylemde bulunulmaması gerekliliğini önemle bildirir. Kendi kullanıcı içeriğinizden ve onu göndermenizin ve/veya yayınlamanızın sonuçlarından yalnızca siz sorumlu olacaksınız. seyahatarkadasim.com, kullanıcı içeriğinin gönderilmesinden önce ve/veya sonra, içeriği inceleyebilir ve izleyebilir, ancak bunu yapmaya mecbur değildir. seyahatarkadasim.com, web sitesine üçüncü taraflarca gönderilmiş kullanıcı içeriğinin kesinliği, tamlığı, kalitesi veya geçerliliğiyle ilgili olarak sorumlu tutulamaz. seyahatarkadasim.com sakıncalı, uygunsuz veya başka bir biçimde bu kullanım şartlarını ihlal eden mesajları veya herhangi başka kullanıcı içeriğini, herhangi bir sebepten dolayı, herhangi bir zamanda, önceden bilgi vermeksizin ya da onay almaksızın, sadece kendi takdiri ile düzenleme ve/veya silme hak ve yetkisini saklı tutar. Gönderilen kullanıcı içeriğinin sakıncalı ya da uygunsuz olduğuna inanan her kullanıcı, derhal seyahatarkadasim.com ile irtibata geçmelidir. Bu tür bir bildirimin alınması üzerine, seyahatarkadasim.com eğer gerekli görürse ilgili önlemi süre taahhütü vermeksizin almaya gayret gösterir.

03.Mülkiyet:
Kullanıcılar ile seyahatarkadasim.com'un arasındaki ilişkiye istinaden kullanıcılar içeriğinin sahibidirler. Görsel arabirimler, etkileşimli özellikler, grafikler, tasarım, Kullanıcı İçeriği ve sair Site İçeriği derlememiz dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere derleme, bilgisayar kodu, ürünler, yazılım, derlenmiş kullanıcı inceleme değerlendirmeleri ve İçeriğiniz, Kullanıcı İçeriği ve Üçüncü Taraf İçeriği hariç Sitenin tüm sair öğe ve bileşenleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere seyahatarkadasim.com içeriğinin sahibiyiz. Telif hakkı, ticari takdim şekli, patent, ticari marka yasaları ve sair geçerli tüm fikri mülkiyet ve mülkiyet hakları ile yasalar tarafından korunan seyahatarkadasim.com İçeriği ve Site ile bağlantılı, dünya çapındaki telif haklarının, ticari markaların, hizmet işaretlerinin, ticari isimlerin ve sair fikri mülkiyet ve mülkiyet haklarının ("IP Hakları") da sahibiyiz. Bu itibarla, tarafımızca açıkça yetkilendirilmedikçe seyahatarkadasim.com içeriğini kısmen ya da tamamen değiştiremez, yeniden oluşturamaz, dağıtamaz, bundan türetilmiş çalışmalar ya da uyarlamalar oluşturamaz, herkese açık bir şekilde görüntüleyemez ya da bunlardan herhangi bir şekilde istifade edemezsiniz. İşbu Site Kullanim Koşulları dahilinde seyahatarkadasim.com tarafından sarahaten yetki verilmediği hallerde seyahatarkadasim.com site vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklarını saklı tutar.

04.Reklam:
seyahatarkadasim.com, içeriğinize dahil edilmiş ya da bitişik reklamlar ve sair bilgileri herkese açık bir şekilde görüntüleyebilir. Söz konusu reklamlara ilişkin olarak herhangi bir tazminata hak kazanmazsınız. Söz konusu reklamın tutum, biçim ve kapsamı size belirli bir bildirimde bulunulmaksızın değiştirilebilir.

05.Üçüncü Taraf İçerikleri / Yazılımlar
seyahatarkadasim.com, bir internet kısayolu ya da bir web sitesi tarafından, ister kullanım şartları uyarınca üçüncü taraflarca sağlanmış olsun, web sitesi ile internet kısayolu aracılığıyla bağlantılı olabilecek hiçbir üçüncü taraf sitesinin içeriğinden hiçbir şekilde sorumlu değildir. seyahatarkadasim.com’dan bir başka web sitesine verilebilecek hiçbir bağlantı o web sitesinin seyahatarkadasim.com tarafindan onaylanması anlamına gelmez ve bağlantısı verilen web sitesinin doğruluğu, güncelliği ya da içeriğinin uygunluğu hakkında hiçbir hüküm ya da garantide bulunulmaz ve bunlarla ilgili olarak hiçbir sorumluluk kabul etmez. seyahatarkadasim.com web sitesinden veya seyahatarkadasim.com web sitesi yoluyla yüklenebilen yazılımlar, tüm ilgili lisans sözleşmelerinin hükümlerine tabidir. İlgili lisans sözleşmesinde belirtilmedikçe yazılım yalnızca son kullanıcılar tarafından kullanılabilir ve yazılımın bu kapsamı aşacak şekilde kopyalanması, çoğaltılması ve yeniden dağıtılması açıkça yasaklanmıştır. Bu tür yazılımlara yönelik varsa garantiler yalnızca ilgili lisans sözleşmesinde açıkça belirtilen şekilde geçerlidir. seyahatarkadasim.com, yazılımla ilgili satılabilirlik belirli bir amaca uygunluk, telif hakkı, ve ticari marka ihlali olmadığına ilişkin her türlü açık veya örtülü ek beyanı ve garanti sorumluluğunu reddeder. Ayrıca maddeler halinde,

a) seyahatarkadasim.com üzerinde başkalarına ait hakları ya da yasaları ihlal eden herhangi bir içerik paylaşmayacak veya bu tür bir eylemde bulunmayacaksınız.
b) Bu Bildirimi ya da ilkelerimizi ihlal ettiğini düşünürsek,seyahatarkadasim.com'da paylaştığınız herhangi bir içeriği ya da bilgiyi kaldırabiliriz.
c) Başka birisinin telif hakkını ihlal ettiği düşüncesiyle içeriğinizi silmemiz durumunda, söz konusu içeriğin yanlışlıkla silindiği kanısındaysanız, karara itiraz fırsatınız olacaktır.
d) Diğer insanların fikri mülkiyet haklarını sürekli ihlal ederseniz, hesabınızı uygun gördüğümüz takdirde kapatırız.
f) Marka Kullanım Kurallarımızda açıkça izin verilen durumlar veya bizden önceden yazılı izin alındığı durumlar haricinde, telif haklarımızı veya Ticari Markalarımızı ya da karışıklığa neden olabilecek benzer markaları kullanmayacaksınız.
g) Diğer kullanıcılardan bilgi toplarsanız, şu koşullara uygun hareket edeceksiniz: Bilgi toplanan kişilerin rızasını alacak, bilgiyi toplayanın siz olduğunuzu (seyahatarkadasim.com olmadığını) açıklayacak ve hangi bilgileri topladığınızı ve bunları nasıl kullanacağınızı açıklayan bir gizlilik ilkesi yayınlayacaksınız.
h) seyahatarkadasim.com'da kimsenin kimlik belgelerini ya da mali açıdan kritik öneme sahip bilgileri paylaşmayacaksınız.
i) Kendi rızaları olmaksızın, kullanıcıları etiketlemeyecek veya kullanıcı olmayan kişilere e-posta daveti göndermeyeceksiniz.

06.Tazminat
Masraflar, sorumluluklar ve vekalet ücretleri dahil seyahatarkadasim.com'u kullanımınız ya da seyahatarkadasim.com'a erişiminiz, Koşulları ihlaliniz, seyahatarkadasim.com ile bağlantılı olarak satın aldığınız ya da edindiğiniz ürünler ya da hizmetler veya Hesabınızı kullanan üçüncü bir kişi ya da Sizin tarafınızdan bir kişi ya da teşebbüsün fikri mülkiyet ya da sair hakkına tecavüz ile ilgili ya da bunlardan kaynaklanan ve üçüncü tarafca yapılan herhangi bir iddia ya da talebe karşı seyahatarkadasim.com’ı, ana şirketlerini, bağlı ortaklıklarını, iştiraklerini ve ilgili şirketlerini, tedarikçilerini, lisans verenlerini ve ortaklarını ve bunların her birinin görevlilerini, yöneticilerini, çalışanlarını, aracılarını ve temsilcilerini tazmin etmeyi, savunmayı ve bunların zarar görmelerini engellemeyi kabul edersiniz. seyahatarkadasim.com, masrafı size ait olmak üzere, bizi tazmin etmeniz gereken meselelerin münhasır savunma ile denetimini üstlenme hakkını saklı tutar ve işbu iddialara ilişkin savunmamız ile işbirliğinde bulunmayı kabul edersiniz. Söz konusu herhangi bir hususu seyahatarkadasim.com’un önceden yazılı onayı olmaksızın halledemeyeceğinizi kabul edersiniz. seyahatarkadasim.com söz konusu iddia, dava ya da muameleden haberdar olduğunda bunlar hakkında sizi bilgilendirmek üzere makul çaba gösterecektir.

07.Yargı:
İşbu Koşullar ve Kullanıcılar ile seyahatarkadasim.com arasında meydana gelebilecek iddia, yasal sebebi ya da uyuşmazlıklar kanun hükümleri çatışmalarına bakılmaksızın TC mevzuatına tabidir. Kullanıcılar veya seyahatarkadasim.com tarafından ikame edilen iddia için Ankara'da bulunan devlet mahkemelerinin özel ve münhasır yargılama yetkisine ve mahkeme yeri olduğuna rıza göstermeyi kabul edersiniz.

08.Genel Koşullar:
seyahatarkadasim.com sitesi aracılığıyla ya da seyahatarkadasim.com bağlantılı olarak sağlanan ya da toplanan kişisel bilgiler, yalnızca seyahatarkadasim.com'un gizlilik politikası uyarınca kullanılacaktır ve bu kullanım şartları, sitede yayınlandığı şekliyle seyahatarkadasim.com Gizlilik Politikası'na tabidir. seyahatarkadasim.com, herhangi bir zamanda, herhangi bir gerekçe ile ya da gerekçesiz ve bildirimde bulunmaksızın ve de size karşı herhangi bir sorumluluk taşımaksızın Siteyi değiştirme, güncelleme ya da durdurma hakkını saklı tutar. seyahatarkadasim.com, koşullardaki değişiklikler ile ilgili olanlar dahil, kullanıcılara Site vasıtasıyla iletişimler, e-posta ya da posta ile bildirimde bulunabilir. Yukarıda 10. Bölümde yer alan aksi takdirde ifade edilmedikçe, işbu belgedeki hiçbir husus üçüncü taraflara haklar ya da çözüm yolları bahşetmeye yönelik değildir ya da bu şekilde addolunamaz. seyahatarkadasim.com Koşulların herhangi bir hükmünü ya da herhangi bir hakkı icra ya da ifa etmemesi söz konusu hüküm ya da haktan feragat edildiği anlamına gelmez.. Koşullar ve işbu belge çerçevesindeki hak ya da yükümlülükler seyahatarkadasim.com'un önceden yazılı onayı olmaksızın temlik edilemez, devir edilemez ya da bunların alt lisansları verilemez, ancak seyahatarkadasim.com tarafından herhangi bir kısıtlama olmaksızın temlik ya da devir edilebilirler. Temlik teşebbüsünüz işbu Koşulları ihlal eder ve geçersizdir.