Ü Y E L İ K    Ü C R E T S İ Z D İ R
Hakkımızda
seyahatarkadasim.com seyahatlerin, gezilerin, paylaşıldığı sosyal ağ projesi olarak hayata geçmiştir. Mevcut sosyal ağlarda paylaşılan her türlü bilgi akışının içinde, insanların yine her türlü bilgi paylaşımının getirdiği duygu değişimlerinin, insan doğası gereği tasniflenmediği takdirde zaman içinde sıkılmasına sebep olması doğrultusunda ortaya çıkmıştır.

Mutlu bir anısını paylaşan bir kişinin hemen arkasından, hastanede olan arkadaşının paylaşımını görmesi, mutluluk ve hüzün gibi ardı ardına gelen duygu değişimleri yaşamasına ve bazı insanlarda olumsuz ruh hallerine sebep olmaktadır. İşte tam da bu noktada, insanların internete ayırdığı sınırlı zamanlarını o an için mutlu bir paylaşım ile geçirmek istediklerinde, konusu sadece Seyahat olan paylaşım platformu, SeyahatArkadasim.com ile doldurmak istemekteyiz.

İnsan ömrünün, zamana endeksli yaşandığı gerçeği ile hayatınızda ne kadar tatil yapabiliyor ve ne kadarında istediğiniz şekilde bir tatil yapabilidiğinizi hiç düşündünüz mü? Yılda 10 gün izni olan bir çalışanın ortalama ömründe sadece 50 kez , evet sadece 50, ki yaşınıza göre şu an ne kadar kaldığını siz hesaplayın. Kaliteli bir tatil anlayışı herkes için farklı olabilir, kimi kendi yazlığında, kimi yeni yerler görmek, yeni kişilerle tanışmak için devamlı değişen rotalarda.

Sizde yeni heyecanlar yaşamak, hayalini kurduğunuz yere gitmek istediğinizde, bir çok engelle karşılaşmış ya ertelemiş yada vazgeçmiş olabilirsiniz. Örneğin resimlerinden ve tanıtım videolarından görüp hep gitmek istediğiniz hedefinizde her daim olan Japonya gibi. Nasıl gidileceği konusunda bilginiz yok, dil de bilmiyor olabilirsiniz. Hatta tek başınıza cesaret edemiyorda olabilirsiniz. Peki daha önce bu seyahati yapmış kişi yada grupların tecrübelerini, önerilerini, resimlerini, uyarılarını öğrenmek hatta bu kişi yada gruplarla bu seyahati gerçekleştirmek güzel olmazmıydı.?

Cevabınız Evet! ise sizde bir profil oluşturup, seyahatarkadasim.com'a katılın !

Paylaşımlarınızla yeni arkadaşlıklar kurabilir, seyahat grupları kurabilir, bu gruplara katılabilir tüm etkinliklere katılabilirsiniz.

Dilerseniz Facebook hesabınızlada giriş yapabilirsiniz. Bu bilgilerinizde Gizlilik Politikamız kapsamındadır.

1) İnsanlar seyahat etme ve bunu paylaşma özgürlüğüne sahip olmalıdır.
2) İnsanlar bilgilerini ve tecrübelerini diledikleri kişilerle paylaşabilme ve istediklerinde bu bilgileri seyahatarkadasim.com'dan kaldırabilmelidir.
3) İnsanlar bilgilerini kimlerle paylaşacaklarına karar verebilme özgürlüğüne sahip olmalı ve gizlilik kontrollerini bu tercihleri muhafaza edecek şekilde ayarlayabilmelidir. Ancak bu kontroller ile seyahatarkadasim.com dışında, nasıl kullanabileceklerine ilişkin herhangi bir sınırlama getirmesi mümkün değildir.
4) İster bir birey, bir reklamveren, bir geliştirici, bir kuruluş veya bir grup olsun, herkes, yürütmekte olduğu asli faaliyete bakılmaksızın seyahatarkadasim.com dahilindeki paylaşımlara ve bilgilere erişim hakkına sahip olmalıdır. Ancak seyahatarkadasim.com misyonu doğrultusunda paylaşım yapmalıdır.
5) İnsanlar kimlikleri ve bağlantıları aracılığıyla güven ve itibar oluşturma özgürlüğüne sahip olmalıdır. Referans listeleri oluşturmalı güvenilirliğini arttırmalıdır.
6) İnsanlar bir mevcudiyet oluşturmak, başkalarıyla bağlantı kurmak ve kendileriyle bilgi paylaşmak için seyahatarkadasim.com'u ücretsiz kullanabilmelidir. Herkes, ne oranda katılımda veya katkıda bulunduğuna bakılmaksızın, seyahatarkadasim.com'u kullanabilmelidir.
7) seyahatarkadasim.com coğrafi ve ulusal sınırları aşmalı ve dünyadaki herkese açık olmalıdır.